Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uyg. ve Araş. Merkezi

Yabancılara Türkçe öğretmek için yola çıkan Türkçe’nin sevdalısı 100 kursiyerimizi uğurladık.

Yabancılara Türkçe öğretmek için yola çıkan Türkçe’nin sevdalısı  100 kursiyerimizi uğurladık.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından 1 Şubat -26 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretmenliği Sertifika Programı töreni Dardanos Yerleşkesinde yapıldı.

 

72 saati uzaktan öğretim canlı ders yöntemiyle, 32 saati ise uygulamalı olarak gerçekleştirilen sertifika programına yurdumuzun farklı bölgelerinden gelen 100 öğrenci katıldı. Türkiyenin bu alanda yetişmiş 25 bilim insanı video konferans yöntemiyle katkıda bulundular. Sertifika programına katılan kursiyerler ülkemizin çok değerli bilim insanlarından canlı olarak ders almalarından büyük bir kazanım sahibi olduklarını ifade ettiler.

 

Türkiyenin bir çok şehrinden, değişik meslek gruplarından programa dahil olan kursiyerler Yabancılara Türkçe Öğretimi konusunda üzerlerine düşen görevi hakkıyla yapacaklarına ve Türkçeyi yabancılara öğretmek için gerekli olan yetkinliği aldıklarını ifade ettiler.

 

Sertifika tören programına ÇOMÜ Rektörü  Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Bünyamin Bacak başta olmak üzere akademik ve idari personelin yanı sıra sertifika programında ders veren öğretim elemanları ile programa teknik destek veren akademik ve  idari personel katıldı.

 

Program Okutman Sedat Çılgın tarafından verilen müzik ziyafeti ile başladı. Ardından öğrencilerin program hakkındaki görüşlerine yer verildi. Daha sonra TÖMER müdürü Prof. Dr. Bünyamin  Bacak ve Rektörümüz Prof. Dr. Yücel Acer birer konuşma yaptılar.

 

Tören; programa katkı sunanlara teşekkür belgesi ve katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle son buldu.