Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uyg. ve Araş. Merkezi

ÇOMÜ TÖMER “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretmenliği Sertifika Programı” Töreni Geçekleştirildi

ÇOMÜ TÖMER “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretmenliği Sertifika Programı” Töreni Geçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından, 18 Kasım 2019-22 Aralık 2019 tarihleri arasında, “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretmenliği Sertifika Programı” düzenlendi.

Katılımcılar, program kapsamındaki 72 saat çevrim içi derslerle 32 saat yüz yüze uygulama derslerinden oluşan eğitimi tamamlayarak değerlendirme sınavına tabi tutuldular. Uygulamalarda ve sınavda başarı gösteren katılımcılar 22 Aralık 2019 tarihinde ÇOMÜ TÖMER’de düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak’ın katılımı ve ÇOMÜ TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ümit Eker’in konuşmalarıyla başlayan tören, katılımcılara sertifika takdimi ile devam etti. Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, ÇOMÜ TÖMER’in düzenlediği sertifika programının öneminden bahsetti ve merkezin çalışmalarına her daim destek verdiklerini sözlerine ekledi. Tören, sertifikaların takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.